Logo XXVII Festiwalu Teatralnego

Szefowie festiwalu

Łukasz Furman

Łukasz FurmanSzef wszystkich szefów
Można zaryzykować stwierdzenie, że przez 27 lat swojej historii Festiwal nie miał tak śpiewającego szefostwa. Jego męską połowę stanowi Łukasz Furman, którego męski tenor przyprawia nasze licealistki o dreszcze. Warto już na wstępie zaznaczyć, że nie mają czego szukać u utalentowanego wokalisty. Związek Szefa na szkolnym forum jest uznawany wręcz za idealny. Nie ma się też co dziwić, bo niejedna dama uznaje go za uosobienie kultury i dobrego wychowania wśród męskiego rodu. Jedną z mniej znanych pasji Szefa Festiwalu stało się jedzenie. Kto wie, może to niedawna podróż do Indonezji, wraz z niezliczoną ilością nowych doświadczeń, przyniosła zamiłowanie do wzmożonej konsumpcji. Lecz niczym są słabości Szefa do muzyki, pożywienia i swojej kobiety. Nie podlega wątpliwości, że tylko dla Festiwalu Łukasz zaprzedałby swoją duszę.

Monika Gruszfeld

Monika GruszfeldSzefowa wszystkich szefów
Festiwal nie byłby tak wspaniały, gdyby nie tosty i gdyby nie Monika. Ubiegłorocznej edycji nieustannie towarzyszył jej zmysłowy głos pod postacią nuconego przez wszystkich jingla. W tym roku oddała Festiwalowi nie tylko swoje boskie struny głosowe, ale całą duszę, by przejść do historii jako najbardziej zaangażowana Szefowa. Gdy przemierza szkolne korytarze w stylowych spodniach ze stanem niemal tak wysokim, jak jej oczekiwania, otacza ją aura niepowtarzalnego uroku i pozytywnej energii. W oczach Moniki nie widać śladu zmęczenia, chociaż jej misja uszczęśliwiania wszystkich wokół bywa uciążliwa. Pierwsza dama tegorocznego Festiwalu słynie z elokwencji i czarnego humoru, który rozumieją jedynie wybrańcy. Dzięki niesamowitej charyzmie i bujnej wyobraźni potrafi uczynić ciekawszymi zarówno prawdziwe jak i zmyślone historie. Wytrwale dąży do celu, niestraszne są jej wszelkie wyzwania czy przeszkody (chyba, że wiążą się z matematyką). Pasją Moniki jest śpiew, w szczególności piosenka aktorska. Występowała na wielu scenach, lecz najbliższa jej sercu pozostanie ta w Sali Gimnastycznej Czackiego.

Sekcja akustyczna

Bez dwóch zdań jest w posiadaniu najlepszego sprzętu na całym Festiwalu, o czym zresztą sama lubi przypominać. Mowa oczywiście o niesamowicie drogiej i nowoczesnej konsoli, wraz z którą Sekcja Akustyczna góruje nad niewtajemniczonymi. Tylko oni wiedzą, który przycisk nacisnąć i suwak przesunąć, żeby wystrzał z pistoletu mógł zabrzmieć (lub nie!), niewątpliwie udoskonalając tym każdą sztukę. Długie szkolenia kształcą w nich smak, charakterystyczny dla każdego członka tej Sekcji, bo przecież w końcu to oni nadają Festiwalowi rytm! Sterują nie tylko konsolą, ale także widownią, umiejętnie dobierając co roku jingle, a także przeboje, które towarzyszą nam podczas przerw. Dobra zabawa, ruda czupryna i dużo hałasu - to wizytówki Sekcji Akustycznej.

Szefowie

Wojtek Kowalczyk

Wojtek KowalczykSzef sekcji
Urodzony w Radomiu (co chętnie wypominają mu przyjaciele, jako jeden z najbardziej kompromitujących faktów z życia szefa), posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla idealnego akustyka Festiwalu: fascynuje się futurystyczną wizją przyszłości przedstawioną przez George’a Lucasa w „Gwiezdnych wojnach”, przynależy do ZetHaPu, a także jest w posiadaniu włości w Grójcu. Jak na prawdziwego mat-fiza przystało, jego bajką na dobranoc jest zbiór zadań z matematyki, który od lat niezmiennie tkwi przy jego łóżku. Amator winyli, „Mulan”, wzorzystych skarpet, a także mody męskiej lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Krążą pogłoski, że nikt nie doścignie go w perfekcyjnej wymowie frazy: „Chrząszcz brzmi w trzcinie”.

Paweł Szmytkowski

Paweł SzmytkowskiWiceszef sekcji
Drugi filar Sekcji Akustycznej jest znany nie tylko z zamiłowania do muzyki, ale także do aktorstwa. Wielu wróży mu świetlaną przyszłość w salach Akademii Teatralnej. Nie bez powodu… Jak wieść niesie, Szmytka zobaczymy w tym roku w aż w trzech sztukach festiwalowych. Jako prawdziwy człowiek orkiestra nie tylko dysponuje niesamowitym głosem, ale także rozpoczął niedawno karierę w modelingu. Jego marzeniem jest nagranie płyty ze swoimi piosenkami i nauka na wydziale piosenki estradowej szkoły muzycznej II stopnia. Być może, jeśli znudzą mu się deski teatru, pójdzie śladem swego ulubionego wykonawcy Petera Gabriela i będzie poruszał serca ludzi muzyką. W wolnych chwilach chętnie chodzi na spacery, pije mleko i śpi.

Pozostali członkowie

Kasia DziągKasia Dziąg
Jakub WydrzyńskiJakub Wydrzyński
Jakub PuścionJakub Puścion
Marysia BajenaMarysia Bajena
ziomekMateusz Remberk
Krzysztof NiedziółkaKrzysztof Niedziółka
Olga CiężkowskaOlga Ciężkowska

Sekcja transmisja

Na liczny zespół Transmisji składają się same wyjątkowe indywidualności, które łączą swoje siły w trudnej bitwie, jaką stanowi szeroko pojęta kinematografia festiwalowa. Wiedzą, że współpraca to podstawa, kiedy przeciwnikiem jest czas, problemy techniczne i ciągłe porównania z osiągnięciami poprzedników. Mało kto wie, jak wiele leży w rękach tej właśnie Sekcji. Transmisyjni są odpowiedzialni za nagrywanie sztuk dla potomnych (oraz tych, którym nie udało się zdobyć biletów), kręcenie efektownego zwiastuna i prowadzenie Telewizji, prezentującej najwyższy poziom dziennikarstwa. Festiwal nie kryje przed nimi żadnych tajemnic. Nie ma takiego wydarzenia, które mogłoby się odbyć poza zasięgiem ich czujnego oka. To także mistrzowie w łączeniu ciężkiej pracy ze świetną zabawą. Opanowali tę sztukę do tego stopnia, że Transmisja znana jest jako jedna z najbardziej rozrywkowych sekcji. Jej członkowie znają swoją wartość – wiedzą, że Festiwal nie funkcjonowałby bez ich zaangażowania, kreatywności i niegasnącej energii.

Szefowie

Hipis Hipis

Hipis HipisSzef sekcji
Jeśli prawdą jest, że to, co istnieje na Facebooku, odnajdziemy też w rzeczywistości, to Hipis istnieje trzykrotnie. Nie byłoby to wcale zdziwieniem, gdyż tego szefa jest wszędzie pełno. To jedna z najbardziej kolorowych postaci Czackiego. Dotyczy to zarówno charakteru, jak i stroju charakterystycznego dla, no cóż, po prostu Hipisa. Podobno w rzeczywistości nazywa się Karol, lecz nawet najbliżsi współpracownicy nie są co do tego przekonani. W wolnych chwilach wraz ze swoją lwią grzywą pojawia się na występach zespołu Freakshow, spotyka z piratami bądź przebiera za kowboja. Miłośnik młodszych przedstawicielek płci pięknej w Czackim uwielbia także gry komputerowe i dobrą zabawę. Życzliwi donoszą, że w tym roku zamierza ubiegać się o tytuł Najmniej Robiącego Szefa Festiwalu.

Jadwiga Wołkowicz

Jadwiga WołkowiczSzefowa TV Festiwalowej
Szefowej Telewizji Festiwalowej nie da się pomylić z nikim innym. Rozpoznawalny jest nawet dźwięk jej kroków, odmierzanych w ukochanych martensach pogryzionych przez psa. Życie Jadzi przebiega w rytmie muzyki: nie opuściła jeszcze żadnego istotnego festiwalu muzycznego, a ponadto sama gra w damskim zespole rockowym. Nie przeszkadza jej to w byciu jednocześnie zapaloną harcerką. Nieustannie zaskakuje, chociażby częstymi zmianami barwy włosów, lub tatuażem na stopie przedstawiającym miecz z „Gwiezdnych Wojen”. Ta wyjątkowa Szefowa swoją przyszłość wiąże ze wzornictwem, dlatego każdą chwilę, która nie jest wypełniona Festiwalem, poświęca na rysowanie projektów, które za parę lat bez wątpienia wstrząsną światem. Jej Sekcyjni kochają ją za pracowitość, pomysłowość i niesamowitą umiejętność zwalczania nudy.

Pozostali członkowie

Bartosz WojciechowskiBartosz Wojciechowski
Weronika GóralskaWeronika Góralska
Antonina DębskaAntonina Dębska
Rafał KamińskiRafał Kamiński
Kamil WardakKamil Wardak
Michał DarewskiMichał Darewski
Michał JezierskiMichał Jezierski
Jan SkurzakJan Skurzak
Karol TeodorowiczKarol Teodorowicz
Iza BukalskaIza Bukalska
Julia SzachewiczJulia Szachewicz
Kuba BiedzkiKuba Biedzki

Sekcja techniczna

Do tych festiwalowych bożyszczy wzdycha potajemnie cała płeć piękna; od epizodycznych aktorek, poprzez sekcyjne (co do jednej!), aż po samą Szefową, a może nawet i Szefa. Wyłącznie oni posiadają, skrywaną skrzętniej niż receptura Coca-Coli, instrukcję budowy nie tylko sceny, ale i całego Festiwalu. Istnieje legenda, według której dysponują tajemnymi mocami, dzięki którym scena buduje się zupełnie sama, podczas gdy oni zajęci są dużo bardziej górnolotnymi czynnościami, jak wsłuchiwanie się w rytmiczne odgłosy młotka uderzającego o gwóźdź, bądź leżenie na miękkich materacach, podczas gdy sekcyjne ustawiają się w kolejce do masowania ich przemęczonych pleców. Kręcąc mechanicznie korbką w celu odsunięcia kurtyny, symbolicznie otwierają przed nami festiwalowe wrota.

Szefowie

Jan Domagała

Jan DomagałaSzef sekcji
W progach Czackiego nie zagościł jeszcze śmiałek, który pokonałby go w siłowaniu na rękę. Odważnych, którzy porwali się na ów heroiczny czyn, w najlepszym wypadku możemy odwiedzać w szpitalu. Wokół sławnego bicepsa, który uczynił Janka szefem technicznej, wyrosło tak wiele legend, że on sam nie może być pewien, które z nich są prawdziwe. Jak na posiadacza jednego z głównych mięśni Festiwalu przystało, jest zapalczywym miłośnikiem narzędzi, jednak wszyscy dobrze wiedzą, że swe serce oddał na wieki Młotkowi. Wbrew powszechniej opinii, to właśnie Domagała jest autorem wszystkich ksywek widniejących na festiwalowych identyfikatorach. O swoich sekcyjnych dba jak o własne dzieci i jako prawowity Prażanin nigdy nie dopuści, by stała się im krzywda, a zgryźliwe komentarze, jakoby zdarzało mu się nie domagać są jedynie wytworem podłych zazdrośników.

Filip Kołodziej

Filip KołodziejWiceszef sekcji
Uchodzi za poliglotę, gdyż „hehe” potrafi powiedzieć w siedmiu językach. Bywa skołowany, lecz na czas Festiwalu wyostrza zmysły i stara się skupić na tym, co się dookoła niego dzieje. Przerwy często spędza z kwartetem z 3b, ponieważ jedna z pań ma niewątpliwą przyjemność być wybranką jego serca. Czasem jednak czuje się wśród nich jak piąte koło u wozu, zostawia wtedy dziewczęta i udaje się do swojego nowego samochodu, tam jednak uczucie to wzmaga się. Zwykle można go spotkać koło siłowni, której poświęca sporą część czasu wolnego, jak na Technicznego przystało. Święta Bożego Narodzenia, stroniąc od ciepła rodzinnego domu, zwykł już spędzać na desce w Wenezueli, w końcu tytuł mistrza Polski zobowiązuje. Podobno robił koło pióra Jankowi Domagale, nie mogąc pogodzić się z faktem, że sam jest zaledwie wice, ale wszyscy przecież wiedzą, że między szefami panują jedynie przyjazne relacje, a Filip jest niewątpliwie jednym z niezbędnych kół zębatych, którym Sekcja Techniczna zawdzięcza sprawne funkcjonowanie.

Konrad Kuczapski

Konrad KuczapskiRzecznik
Niczym jego imiennik z III części Dziadów, chce swoją poezją zbawić świat. Popis umiejętności poetyckich dał na lekcjach festiwalowych. Nawet siła jego mięśni nie dorównuje talentowi krasomówczemu, dlatego objął, wbrew wszystkim regułom, stanowisko rzecznika Sekcji Technicznej. To niebezpieczne, wymagające zadanie pełni z godnym starożytnych retorów zapałem i już trzeci rok zachwyca Festiwalowiczów głębią swego intrygującego głosu.

Pozostali członkowie

Paweł MłyniecPaweł Młyniec
Michał KowalskiMichał Kowalski
Andrzej PruszczykAndrzej Pruszczyk
Marcel WenkaMarcel Wenka
Marcel KupisMarcel Kupis

Sekcja oświetleniowa

Sekcja skupiająca najbardziej oświecone umysły Czackiego, często działająca w cieniu, lecz absolutnie niezbędna i niezastąpiona. Zawsze czujni, ze swojego podestu oglądają wszystkie sztuki, konsultują się z kapryśnymi reżyserami i dbają o to, by każdy aktor został pokazany w korzystnym świetle. Członkowie tej Sekcji znają (z imienia i nazwiska) każdy reflektor, żarówkę i przewód. Profesjonalny sprzęt ich nie onieśmiela, podobnie jak ewentualne niepowodzenia. Ponadto oświetleniowcy są nie tylko odpowiedzialni, ale również kreatywni i pełni energii – wystarczy spędzić z nimi kilka chwil, by doznać prawdziwej iluminacji. Nie wiadomo, w jaki sposób funkcjonują pracując nieustannie od rana do wieczora, wiecznie w ruchu, obwinięci kablami jak wężami boa. Pewne jest jednak to, że niezależnie od sytuacji Sekcja Oświetlenie będzie zawsze świecić – nie tylko przykładem.

Szefowie

Ada Jeżewska

Ada JeżewskaSzefowa sekcji
Ada, nazywana także Śpiącą Królewną, jest zapaloną podróżniczką. Żadna obca ziemia, po której stąpa, trzeźwo patrząc na rzeczywistość, obcą dla niej nie jest. Sylwestra woli spędzać w towarzystwie goryli na drugim końcu świata niż z przyjaciółmi, a w tym roku, po dzikich eskapadach u boku szefa Festiwalu, wylądowała na Oddziale Tropikalnych Chorób Zakaźnych. Uwielbia żeglować po mazurskich jeziorach, a zimą zamienia je za zaśnieżone stoki. Nawet w jej wyglądzie kształtują się cechy odległych krain – ponoć jako dziecko przypominała malutką Rumunkę. Żyje chwilą, nie przejmuje się tym co było, czy będzie, bo „co będzie rozkminiać”, skoro istnieje tyle rzeczy, z których warto się cieszyć: śpiewanie karaoke, tańczenie rock ‘n rolla, słuchanie jej ukochanej grupy „Aniołki Higgsa”. Jest szalenie roztrzepana, ale z każdej opresji wychodzi obronną ręką, bo jak powiedziała jej przyjaciółka: “To super szefowa. Mimo że nie ogarnia konsolet światełek, to na pewno rzec można iż jest bardzo oświecona.”.

Gabriela Korach

Gabriela KorachWiceszefowa sekcji
Niczym prawdziwa dama czaruje niezwykłym urokiem osobistym. Swoimi pełnymi gracji ruchami potrafi przenieść każdą rzecz do krainy „glamour”. Tanecznym krokiem dąży do zawodu fizjoterapeutki, ponieważ jej marzeniem jest pomoc innym. W realizacji celów pomaga jej poczucie rywalizacji, które napędza ją do działania. Nieprzeciętnie inteligentna, wybitnie poukładana oraz po wsze czasy wierna sztuce, choć żyje w wiecznym sporze ze sferą kulinarną. Swoim zdystansowanym podejściem do rzeczywistości i specyficznym poczuciem humoru zaraża wszystkich dookoła. Jest bezwzględną miłośniczką serialu „Przyjaciele”. Jej samej także nie można odmówić talentu scenicznego, gdy cieniutkim głosem śpiewa ”Lonely, I’m mister lonely”. Będąc obiektem westchnień wielu mężczyzn, swoją miłością obdarowała wyjątkowego Szczęśliwca – psa Luckiego.

Pozostali członkowie

Michał WielgoszMichał Wielgosz
Mira KheirallahMira Kheirallah
Marcin AntosiukMarcin Antosiuk
Magda KamińskaMagda Kamińska
Tomasz JedynakTomasz Jedynak
Jan WojtkowskiJan Wojtkowski
Tomek KlochowiczTomek Klochowicz
Maja KrychMaja Krych
Natalia GolaNatalia Gola

Sekcja informacyjna

O Festiwalu wiele można mówić, a jeszcze więcej myśleć, ale najwięcej można o nim napisać. Od lat udowadnia nam to Sekcja Informacyjna, dla której sztuki wystawiane na scenie są pretekstem do stworzenia ponadczasowego dzieła- Gazety Festiwalowej, za której wydawanie odpowiedzialny jest sztab profesjonalistów, od redaktorów aż po grafików i fotografów. Bezwzględne recenzje spędzają sen z powiek niejednego reżysera, a błyskotliwe artykuły ogrzewają zimowe, festiwalowe wieczory nieustannymi salwami śmiechu. Jednakże pomysły Informacyjnych nie kończą się na papierze – idąc z duchem czasu tworzą także stronę internetową Festiwalu. W ich kanciapie powietrze nieustannie drży od przepływu informacji, a pod podłogą znajduje się podobno niewyczerpane źródło weny. To właśnie dzięki niemu każda Gazeta Festiwalowa jest jeszcze lepsza i bardziej profesjonalna od poprzedniej.

Szefowie

Marysia Skurzak

Marysia SkurzakSzefowa sekcji
Tegoroczna Szefowa Sekcji Informacyjnej jest osobą o niezwykłej pogodzie ducha i czarującym uśmiechu, przy czym nie ma na świecie osoby równie bezkonfliktowej jak ona. Konia z rzędem temu, kto jest w stanie wyprowadzić ją z równowagi. Każdego roku Marysia stawia sobie za cel posiadanie wszystkich pierwszaczków w znajomych na Facebooku i dlatego już w sierpniu spędza długie godziny na owym portalu, by mieć pewność, że przed pierwszym września każdego nowego ucznia będzie mogła nazwać swoim przyjacielem. Największym przestępstwem, jakiego dotąd dopuściła się w ciągu całej swojej szkolnej kariery, było opuszczenie (rzecz jasna z powodu choroby) jednej lekcji języka niemieckiego. Mimo że uchodzi za nader pilną uczennicę, to zanim zdąży wybrzmieć dzwonek zapowiadający jakże upragnioną przez wszystkich przerwę, ona dziwnym sposobem znajduje się już przy drzwiach, gotowa do ucieczki z sali lekcyjnej. Na korytarzu otacza się zazwyczaj gronem młodych mężczyzn, jednak koło niej zawsze pojawia jej wybranek, rzucający im groźne, odstraszające nawet najwytrwalszych, spojrzenia.

Marysia Waszkiewicz

Marysia WaszkiewiczWiceszefowa sekcji
Średnia 5,5? Zakochana w łacinie? Czytając takie suche fakty, niejedna osoba zmarszczy z niesmakiem czoło. Wystarczy jednak spędzić z Marysią 3 minuty w jednym pokoju, żeby uniesienie brwi przeszło w pełne niedowierzania kręcenie głową. Tej energii nie jest w stanie zmierzyć żaden fizyk, a od donośnego śpiewu pękają naczynia w stołówce w gimnazjum obok. Za jej największy sukces powszechnie uznawane jest zdobycie ponad 80 000 punktów na Snapchacie. Liczba jej ulubionych piosenek waha się w granicach miliona. Kiedy za długo siedzi w jednym miejscu, jej nogi zaczynają niekontrolowanie podskakiwać, a twarz wykrzywia się, tworząc miny, których nie powstydziłby się nawet Jaś Fasola. W geście sprzeciwu wobec nudy, która jest jej największym wrogiem, przemeblowuje swój pokój średnio cztery razy w tygodniu. Gdyby mogła, założyłaby fanclub całego świata, ale nie znajduje na to w swoim zabieganym życiu czasu.

Pozostali członkowie

Asia SmolińskaAsia Smolińska
Monika BiniewiczMonika Biniewicz
Ola MatuszewskaOla Matuszewska
Agata BielińskaAgata Bielińska
Ilona ObarzanekIlona Obarzanek
Michał UrawskiMichał Urawski
Karolina NarbuttKarolina Narbutt
Stanisław GizińskiStanisław Giziński
Jakub JakubikJakub Jakubik
Julia NowoszewskaJulia Nowoszewska
Karolina KoseckaKarolina Kosecka
Tosia SzczęsnyTosia Szczęsny
Anna RadzimińskaAnna Radzimińska

Sekcja porządkowa

Sekcja Porządkowa… Niejeden pewnie zastanawiał się, jakim cudem tak prozaicznie brzmiąca nazwa, przyciąga piękne Panie i przystojnych Panów? Czyżby natura kobiet jednak wpisywała je w stereotypy? Nic bardziej mylnego… Każdy członek Porządkowej, dobrze wiedział, co robi, walcząc o miejsce w tym zaszczytnym gronie. Wszak nagrodą są przecież legendarne wycieczki do Makro, gdzie każdego może ponieść szał zakupów, a także nieograniczony czasowo i ilościowo dostęp do jedzenia, a to przecież podczas Festiwalu najważniejsze. Szpilki, sukienki i garnitury, a może raczej odziani w nie członkowie tej Sekcji, kuszą kolejne pokolenia Czackiewiczów. Ponadto to właśnie Porządkowa w tajemnicy sprawuje kontrolę nad całą Machiną Festiwalową. Przecież już Anthelme Brillat-Savarin powiedział „Powiedz mi co jesz, a ja ci powiem, kim jesteś.”

Szefowie

Matylda Borcuch

Matylda BorcuchSzefowa sekcji
Matylda jest, jak na szefową Sekcji Porządkowej przystało, niewiarygodnie piękną niewiastą, której urok podkreśla zamiłowanie do języka francuskiego i wszystkiego co z Francją związane. Wieść głosi, że praprzodek Tyldy był znanym, francuskiego pochodzenia, pasztetnikiem na dworze jednego z polskich królów. Choć aparycja Szefowej nie ma nic wspólnego z pasztetem, ta potrawa, której korzystny wpływ na nasze życie stoi pod znakiem zapytania, stanowi istotny czynnik wykonywanej przez nią pracy. Podobno, spędzając wakacje w Paryżu, w ramach spełnienia obowiązku dobrej sekcyjnej, zaopatrzyła się we foie gras, by porównać jego smak ze znanym wszystkim sekcyjnym tradycyjnym Pasztetem Festiwalowym. Powszechnie rozpoznawana na korytarzach z powodu niebanalnej mimiki twarzy, uwielbiana przez wszystkich Czackiewiczów za inteligentne poczucie humoru.

Mikołaj Cichocki

Mikołaj CichockiWiceszef sekcji
Posiadacz najbardziej tajemniczych oczu Festiwalu roztacza wokół siebie aurę spokoju, która niweluje poziom stresu w całej szkole. Tylko nieliczni dostąpili zaszczytu oglądania jego złocistej czupryny, którą skrywa skrzętnie pod kapturem odkąd skończył 7 lat. Amator klasyków muzyki poważnej, wśród których znajdują się takie arcydzieła jak “Pisarz miłości” czy “Środowa noc”. Zasłużył sobie na tytuł najbardziej wytrawnego myśliwego w szkole, po tym jak po długich staraniach zręcznie upolował sikorkę. Zoologiczne zamiłowania nie kończą się na ptakach, bowiem ulubionymi zwierzątkami Mikołaja są zdecydowanie żuberki. Mimo etykietki prawdziwego mat-fiza, zaskakuje głęboką i odwzajemnioną miłością do literatury. Jego ulubioną pozycją są zdecydowanie “Baśnie Braci Grimm” autorstwa Hansa Christiana Andersena.

Pozostali członkowie

Weronika MądraWeronika Mądra
Anna StaszewskaaAnna Staszewska
Małgosia MajerskaMałgosia Majerska
Jan MońkoJan Mońko
Dominika SulgostowskaDominika Sulgostowska
Asia SzczepanikAsia Szczepanik
Mateusz ZbaraskiMateusz Zbaraski
Zuzanna ZającZuzanna Zając
Nikodem MarekNikodem Marek
Aleks ŚwiątekAleks Świątek
Zofia KubaszewskaZofia Kubaszewska
Katarzyna LipińskaKatarzyna Lipińska
Tomek MądryTomek Mądry

Sekcja sekretariat

Powszechnie znanym faktem jest, iż nazwa tej Sekcji pochodzi od ilości sekretów skrywanych przez jej członkinie. Wieczną zagadką pozostanie ich sposób na zachowanie wdzięku i gracji w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Łącząc urok osobisty ze stanowczością, przemykając zwinnie między wieszakami na kostiumy i stertami dokumentów, to właśnie one pilnują, by Festiwal nie zmienił się w jeden wielki artystyczny nieład. Nietrudno się dziwić, że Sekretariat co roku cieszy się uznaniem i popularnością wśród kandydatek – marzeniem małych dziewczynek nie jest już od dawna bycie księżniczką, lecz każda przykładając głowę do poduszki szepce w połśnie “sekretariat, sekretariat”. Jedno jest pewne – praca w tej sekcji nie ma nic wspólnego z monotonią typowego biura.

Szefowie

Emilia Parol

Emilia ParolSzefowa sekcji
Na zimową melancholię, która czasem dopada nas w czasie Festiwalu, nie ma lepszego sposobu niż przytulenie się do Parol. Jej pogodny uśmiech świeci mocniej niż reflektory Oświetlenia, a płomiennie rude włosy znane są ze swoich właściwości antydepresyjnych. Dzięki niezawodnemu poczuciu humoru nie pozwala, by stres i obawy zagościły w jej Sekcji. To prawdziwa profesjonalistka – zarówno w pracy przy Festiwalu jak i w realizowaniu swojej największej pasji, czyli tańca. Jak przystało na szefową Sekretariatu, Emilia zna się na wszystkich częściach garderoby, ale jej specjalizacją są niezaprzeczalnie buty: posiada ona niezliczoną liczbę par vansów w najróżniejszych kolorach. Dla uzupełnienia tego czarującego wizerunku należy dodać, że w wolnym czasie oddaje się grzesznej przyjemności oglądania zdjęć mopsów, które jednak nie są nawet w połowie tak urocze jak ona.

Ewa Białecka

Ewa BiałeckaWiceszefowa sekcji
Sekretarka? Schematyczna i ułożona dziewczyna, której jedynym zadaniem jest ładnie wyglądać. Stereotyp ten Ewa łamie już na wstępie (może poza jego ostatnią częścią). Roztańczona niewiasta porwie w wir rozmowy każdą zbłąkaną duszyczkę na szkolnym korytarzu, która wyrazi taką chęć. Jej obsesyjne pragnienie perfekcji objawia się szczególnie na wycieczkach, gdzie nie pojawia się bez żelazka. Gdy przychodzą smutne jesienne dni, a Ewa wraca z podwarszawskich lasów, na nowo definiuje stworzony przez siebie styl „grzybiarza”. Uważny obserwator dobrze wie, że z Białecką nie należy zadzierać… Jeżeli skończy się to draką, wiceszefowa wychowana na Ursusie może nie mieć żadnych skrupułów.

Pozostali członkowie

Julia KolaszyńskaJulia Kolaszyńska
Marta LipińskaMarta Lipińska
Tosia WaszkiewiczTosia Waszkiewicz
Magda KapuścińskaMagda Kapuścińska
Katarzyna PachelskaKatarzyna Pachelska
Ada KlimczakAda Klimczak
Kamila SzewczakKamila Szewczak

Sekcja plastyczna

Na członkach tej Sekcji ciąży jedna z największych tajemnic Festiwalu – sekret Nagród. Nikogo nie dziwi więc przyczepiona do nich etykietka “Sekcji Ninja”. Godzinami pracują pośród oparów farby, ukryci w swojej Kanciapie i tylko sam Duch Festiwalu wie, co się tam dzieje. O ich chwilowej obecności na szkolnych korytarzach świadczy jedynie brokat skrzący się na posadzce. Postrzegani jako najbardziej tajemniczy spośród Sekcyjnych. Niewielu udało się wejść do ich Kanciapy, a tylko nieliczni wyszli z niej bez szwanku. Dzieła ich rąk z roku na rok coraz bardziej zachwycają, ale nasi festiwalowi artyści stawiają sobie za punkt honoru tworzyć projekty coraz bardziej awangardowe, aby to one zostały zapamiętane na kolejne edycje Festiwalu.

Szefowie

Maja Trębacz

Maja TrębaczSzefowa sekcji
Jak stworzyć idealną szefową sekcji plastycznej ? Niewątpliwie potrzebna będzie nutka wyobraźni, nieoceniony talent plastyczny i duża doza ambicji. Gdy do cech tych dodamy zamiłowania matematyczne, ciężko oprzeć się wrażeniu, że plastycy są w dobrych rękach. Maja to prawdziwa kobieta renesansu o dwóch twarzach; jednej artystki, drugiej analityka, który złamał kod na darmowe ciasteczka w popularnej sieciowej kawiarni, mekce warszawskich licealistów. Otacza swoich podopiecznych aurą spokoju i niweluje stres używając do tego delikatnego, ciepłego uśmiechu. Tegoroczna sekcja plastyczna mając takie kierownictwo nie może narzekać.

Marta Stawska

Marta StawskaWiceszefowa sekcji
U Marty w bajeczne, pełne magii prezenty urodzinowe dla przyjaciół zaopatruje się połowa Czackiewiczów. Tworzy wyjątkowe koszulki i torby, które nieustannie przyciągają wzrok, nie tylko uczniów na korytarzach. Codzienność wypełnia sztuką i marzy o studiach na ASP. Znana jest także z tego, że przechadzając się w jedynych w swoim rodzaju neonowych glanach, chętnie i bezinteresownie przytula ludzi, dzieląc się swoim ciepłem i uśmiechem. W kontrze do swojej delikatnej aparycji i wrażliwego usposobienia, uwielbia folk metal i szaleje na mocnych koncertach. Nie wyobraża sobie życia bez ZHP, jest instruktorką i ratowniczką, a także przyboczną w środowisku drużyn i gromad numer 120. Fascynuje ją kultura Celtów, Wikingów i Słowian. Jej największą słabością na zawsze pozostanie czekolada, a na jednej z kolejnych pozycji umiejscawia się ukochany czarny kot Felix.

Pozostali członkowie

Paulina GiemzaPaulina Giemza
Julia OrzechowskaJulia Orzechowska
Rita TwardziakRita Twardziak
Adam SmogorzewskiAdam Smogorzewski
Ronnie DziarnowskaRonnie Dziarnowska
Natalia PióreckaNatalia Piórecka
Ula MierzwaUla Mierzwa
Natalia MatuszewskaNatalia Matuszewska
Zofia ZatorskaZofia Zatorska
Alicja BondarenkoAlicja Bondarenko

Sekcja transportowa

„Na koniec świata i jeszcze dalej!” – to motto dodaje gazu członkom nieocenionej Sekcji Transportowej. Kandydaci na innych sekcyjnych muszą podjąć trudne decyzje; czy ich serce skłania się raczej ku przetrząsaniu teatralnych garderób w poszukiwaniu strojów, czy też wolą przemierzać niezliczone alejki Makro, by potem w chwale powrócić do szkoły z zapasami żywności. Transportowi tymczasem mogą, co sprawia, że niektórzy zielenieją z zazdrości, uczestniczyć w każdej z wymienionych atrakcji, a ponadto dowożą niezastąpiony sprzęt oraz mają zaszczyt odbierać codziennie nowy numer Gazety z drukarni. Nie cofną się przed niczym i dotrą w najdalsze zakątki Warszawy, jeśli tylko w grę wchodzi pomyślność Festiwalu.

Piotr Szulewski

Piotr SzulewskiTransportowy I
Wokół tego tajemniczego przedstawiciela klasy 3d krążą legendy mrożące krew w żyłach najdzielniejszym. Człowiek widmo, człowiek zza Ma***dy, człowiek z telefonem… Można go stawiać za wzór dobrego wychowania, gdyż zawsze wie jak się zachować i pierwszy mówi „cześć” na korytarzu. Jego ambicją jest bycie bardziej obleganym przez piękności potrzebujące podwózki Transportowym od samego Pytella, dlatego od miesięcy dba o urodę zarówno swoją, jak i swojego samochodu. Jednak dopiero w samotności staje się prawdziwym Piotrem… Ciepłe, letnie wieczory spędza na pielęgnowaniu swoich pszczółek, a gdy nadchodzi zima, posila się przepysznymi kanapkami z miodem. Czy porządkowa może obawiać się z ich strony konkurencji dla nieśmiertelnych tostów z pasztetem?

Jakub Załęski

Jakub ZałęskiTransportowy II
Niegdyś uznawany za jednego z najelegantszych Czackiewiczów, teraz mucha na nim nie siada. Nikogo nie powinna dziwić jego obecność w sekcji transportowej. On sam powtarza, że nie miał wyboru i według odwiecznej tradycji rodu Załęskich zwyczajnie zmuszony był objąć tę zaszczytną funkcję. Podobno już pradziadek Załęski szusował syrenką po warszawskich ulicach podczas 1. Festiwalu. Spekulowano, że Jakub, jako król hejterów, wzgardzi taką błahostką, jak Festiwal Teatralny, jednak mile wszystkich zaskoczył i zdecydował się udostępnić nam swoją czerwoną błyskawicę, którą podobno głaszcze czule każdego ranka. Warto zauważyć, że na co dzień Załęski jest osobą nadzwyczaj zapracowaną, tym bardziej godne podziwu jest jego poświęcenie. Nie możemy się już doczekać, aż wszystkie gazety i pasztety dostarczone zostaną do szkoły w rytmie boogie-woogie.